| lacramioaraa133 a întrebat:

Buna seara! Tocmai ce mi-am facut cont perfectmoney si as vrea sa adaug in el 80$ dar nu stiu daca pot direct de pe card? Voi cum ati facut, trebuie sa fac o plata internationala si doar cu aplicatia asta merge dar nu vreau nici sa imi pierd banii aiurea fara sa intre sau sa se intample vreo greseala! Va rog frumos sa ma ajutati

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la banca si fa plata prin virament, din contul tau bancar (la care este atasat card-ul tau).
Cere si verificarea contului destinatie, daca proprietarul corespunde cu cel dat pe site!
La transfer, banca va calcula comision de transfer + comision de schimb )RON-USD).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand folosirea acestei aplicatii fiindca are numai 50% credibilitate!

Foloseste un cont de Paypal, de Revolut sau un Credit card bancar, de la banca unde ai cont bancar, dar nu aplicatii din astea ciudate, care iti fura si datele personale si te trezesti cu datorii internationale de multe mii de dolari.

https://www.scamadviser.com/check-website/perfectmoney.is

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Ai grija ca Perfectmoney este considerat procesor de plati scam. Multi au depus bani la Perfectmoney si au ramas fara ei.
Foloseste PayPal, Wise sau Revolut.

| lacramioaraa133 explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Eu aş folosi dar singura varianta de plata e perfect money, trebuie sa cumpar ceva si numai cu aplicatia asta merge, nu am alte variante de plata

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns (pentru lacramioaraa133):

Perfectmoney are 2 site-uri perfectmoney.is si perfectmoney.com
Site-ul bun este perfectmoney.is (perfectmoney.com este o clona facuta sa fure banii). Mai mult decat atat, perfectmoeny.is este un procesor de plati rusesc daca nu ma insel si foarte multa lume spune ca daca ai depus niste bani la perfectmoney.is nu ii mai vezi inapoi (nu ai cum sa ii retragi de acolo). Eu am pierdut cu perfectmoney cam 10 sau 20 USD acum 12 ani, cand valorau foarte mult, si imi pare rau asa ca fii atenta.
Tu zici ca trebuie sa cumperi ceva, ce garantie ai ca vei primi acel ceva dupa ce il cumperi? (Mai bine cauti pe ebay si cumperi cu PayPal, daca nu ajunge la tine ce ai cumparat, ebay-ul sau PayPal-ul iti dau banii inapoi.)