| Elena_Maya_1999 a întrebat:

Buna seara TPU, recent am primit o suma de bani cadou de care nu as vrea sa ma ating pentru a-i putea investi mai tarziu in ceva folositor.De aceea as dori sa pun aceasta suma pe un card deoarece stiu ca un cont in banca cere si dobanda si, bineinteles, sume mai mari decat, sa zicem, 10000 de lei.Intrebarea mea este : Cum fac asta? Unde trebuie sa merg? si la ce banca ar fi mai avantajos?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la o banca si iti deschizi un cont, eventual unul de economii sa ai dobanda mai mare