| mary_1175 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare simpla. daca sora mea este plecata in strainatate poate sasi deschida cont bancar in romania? adica sai deschida altcineva cont in numele ei.
sau pot sa-mi deschid eu cont bancar si sa depuna sora mea bani din strainatate in contul meu.se poate asa ceva? va rog sa-mi rasp da fundita big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa-i deschizi tu cont, daca iti trimite o procura speciala autentificata la reprezentanta diplomatica a Romaniei din tara respectiva(Ambasada ori Consulat), prin care te imputerniceste sa-i deschizi contul si sa faci operatii prin el, ori numai sa-l deschizi. O sa ai nevoie si de copia cartii de identitate a surorii tale. De asemenea poti sa-ti deschizi tu cont, in care sa-ti vireze ea bani si s-o imputernicesti pe ea sa faca operatii prin acel cont, tot printr-o procura speciala autentificata de un notar public. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| mary_1175 explică:

Ms ca mi-ati rasp.

| YqLmX a răspuns:

Nu se poate, totul se face pe baza buletinului unde este poza, adica doar daca vine ea in Rom altf n-are cumwinking