| Bratu_Gabriel_1992 a întrebat:

Buna seatra! Doresc sa infiinterz o firma de curierat sau de transport marfa cu o duba sau carosata de 3.5T spre exemplu (colete din Italia in Romania) si Retur. Ma intereseaza actele necesare pentru infiintare, care este mai rentabil SRL sau PFA. In prim plan nu ma intereseaza sa angajez, cel putin o perioada. Va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul pas este rezervarea denumirii la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau. Acolo poti primi toate informatiile necesare si iti pot redacta si actul constitutiv.