| Bastanul2018 a întrebat:

As dori sa imi deschid o firma de transport de persoane si colete pe traseul Romania-Italia si retur. As dori sa imi spuneti va rog frumos cam ce documente mi-ar trebui pentru a fi in regula cu tot. Tin sa mentin ca am varsta de 21 de ani. Mtumesc mult!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie să ai în primul rând o firmă iar aceasta să aibă codul CAEN corespunzător. Apoi o mașină, auto sau mai multe ca să faci transportul. La Camera de Comerț unde faci înregistrarea firmei o să îți mai comunice condiții specifice.