| marycyka a întrebat:

stie cineva ceva despre anuntul de pe tocmai.ro in legatura cu plecarea Anglia? va rog cine stie multe detalii sa-mi raspunda si mie va roooog urgent,

4 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Din propria experienta acu 2 ani am incercat sa plec dincolo prin diferite firme. Toate sunt tepe.Iti cer bani pentru analize, dosare si acte notariale cica dar daca le spui k ai facut deja analizele, k un dosar iti cumperi si tu si ca ai o ruda notar si iti face actele spun k trebuie facute de ei si sa platesti aproape 600 de ron ca sa initieze dosarul. Evident ca daca platesti banii astia ramai cu ei dati si loc de munca nu o sa iti gaseasca veci. Mergi doar pe recomandari de la persoane cunoscute care intr-adevar au mai fost prin vreo firma desi nu cred ca o sa gasesti vreo firma care chiar sa functioneze corect. Ia aminte:NICAIERI nu au dreptul sa iti ceara bani pentru comision si dosare si nu stiu ce pentru ca intr o firma serioasa mereu angajaorul o sa fie cel care plateste totul.Bafta.

| LifeIsFine6243 a răspuns:

Deci daca vreodata o sa vrei sa pleci in strainatate niciodata sa nu ai incredere in anunturile din ziar sau de pe net fara sa stii macar o persoana care sa iti confirme ca nu sunt tepe! O sa iti ia banii si te lasa cu ochii in soare.

| Mihai_Stefan_1980_axl4 a răspuns:

Da sunt tepe eu am luat o data si nu recomand la nimeni

| marycyka explică (pentru Mihai_Stefan_1980_axl4):

Ai luat de la aceasta firma?