| Gabriel7654 a întrebat:

Bună, știți vreo firma de credit ipotecar care acordă și personelor cu dizabilitati?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai venituri și un imobil pe care se poate constitui o ipotecă, o bancă îți poate răspunde la întrebare mai precis.

| Bizon95 a răspuns:

Subscriu la ce a scris Iote, pentru ca ideea e simpla: banca evalueaza riscul ca tu sa iti platesti sau nu creditul, ori dizabilitatea nu e un impediment atat timp cat ai venit

| Iote a răspuns:

Nu conteaza daca ai dizabilitati, ci daca ai un venit garantat si suficient de mare ca sa poti rambursa rata.
Daca ai, mergi la banca sa-ti faca un calcul pentru cat iti poate da, si ce rata lunara vei avea.