| Emma123Eva a întrebat:

Bună.
Voi ați face credit ipotecar cu un salariu de 4000 lei pentru o garsoniera de maxim 40000euro?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu as face credit pentru garsoniera decat daca e in scop de investitie

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu 4000 de lei pe luna NU as face imprumut si nu unul in valuta, euro (sa numai vorbim de imprumutul in franci elvetieni care a distrus viata unora) de exemplu datorita fluctuatiei, nu merita sa faci imprumut pentru o garsoniera de 40k in opinia mea
Daca insa merita pentru tine atunci ar trebui sa mai ai un sot, iubit, partener, care sa aiba un salariu asemanator ca sa reusiti sa va intretineti, odata ce mare parte dintre cei 4000 pleaca la rata garsonierei!

| ReddY25 a răspuns:

În nici un caz!

| carevaescu a răspuns:

Nu.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nicidecum! Atât timp cât serviciul nu este unul de viitor, valoarea creditelor, locuințelor urmează să crească în următoarele luni, nu!
Cel mai recomandat este să așteptați să se termine acest an electoral, mulți zic, al pomenilor electorale și să vedeți ce va face viitoare guvernare. Mulți spun, că viitoare guvernare e posibil să fie ca măsuri, un guvern Boc 2.
Adică, tăieri salariale, creșterea de TVA, taxe, impozite etc.
Orice investiție majoră să o amânați până la anul!

| Dragobeta a răspuns:

Pentru locuinta, merita un credit.
Dar, garsoniera la 40.000 euro? Cat de mare este si unde?
Ca daca mai pui 15-20.000 euro iti iei doua camere.
Nu ultracentral in Bucuresti, dar tot in oras.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Categoric nu!