| AliceFirea a întrebat:

Sunt la liceul pedagogic din Ploiesti, visul meu este sa devin educatoare.Stiu,este o munca putin platita dar iubesc copii,de curand parintii mi-au deschis un salon de infrumusetare, problema vine asa.As vrea sa merg la Bucuresti la litere unde vreau sa incep si o academie de make up dar stiu ca am o optiune si in UPG,pentru a deveni educatoare.Dar ce sa fac in tot acest timp in care am scoala, sa-mi angajez o fata pentru make-up? Eu una nu pot fiindca salonul nu este aproape de mine si...mama mea nici ea nu poate.un sfat pentru a ma descurca mai bine? Sunt la inceput si mi-e mai greu...

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Angajeaza pe cineva, poate chiar o prietena sau ruda sa fie de incredere, sau suspenda-ti activitatea pana termini studiile, te decizi apoi ce drum vrei sa urmezi.

| AliceFirea explică (pentru nugasescusernameliber):

Buna,am gasit o fata e cam inceata dar sper sa iasa undeva, aici am o oarecum tragere fiindca nu stiu unde sa apuc, inca de mica am vrut sa devin educatoare si imi doresc sa fiu si make-up artist, dar...nu stiu unde sa ma impart...

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru AliceFirea):

Ca make-up castigi mai bine, dar in viata e bine sa faci ceea ce-ti face placere, vei petrece multe ore din viata la locul de munca. Oricum gandeste-te ca esti norocoasa, poti profesa in 2 meserii care-ti plac, altii accepta toata viata lor un loc de munca pe care-l urasc fiindca n-au de ales.
Am o prietena educatoare si pot sa-ti zic ca programul e foarte lejer, daca nu te repartizeaza pe sate. Salariul creste mereu, si vei putea dupa masa si in vacante sa te ocupi de make-up, cand vei avea copii si familie vei stii deja ce sa decizi.