| mikici a întrebat:

Buna sunt student la contabilitate si as vrea sa stiu daca contabili primesc tichete de masa sau sporuri si la ce ora incep minca

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tichete de masa primesc toti angajatii cu contract individual de munca ai unei firme,/institutii, in cazul in care acea firma/institutie acorda respectivele tichete --- nu se fac discriminari intre angajatii firmei!

Cat despre "sporuri", in general, contabilii nu beneficiaza de sporuri speciale decat daca, in contractul colectiv de munca(CCM), sunt prevazute anumite categorii de sporuri de care ar putea beneficia.

Ora de incepere a programului de munca este stabilita de catre angajator.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de firma unde ai sa te angajezi. Unele dau tichete, altele nu.La ce ora incepi (a)minca sau munca? Nu faceti si gramatica pe acolo?

| mikici explică (pentru darrio2007):

Scuze am fost puti neatent si am gresit

| KodrutZ a răspuns (pentru mikici):

Putin spus neatent. Intreaga intrebare suna de parca e pusa de un copil de 5 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru mikici):

Ok.

| darrio2007 a răspuns (pentru mikici):

Nu mie imi ceri scuze.Tie.Ai facultate, ce drk!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Alt prost cu facultate.

Depinde de firma unde te angajezi.

| Albnegru10 a răspuns:

Totul depinde de politica firmei unde te vei angaja.

| Albnegru10 a răspuns:

Depinde de angajator, nu e obligatoriu prin lege ca toate firmele sa acorde acelasi pachet salarial.