| djbawaikdgbad a întrebat:

Buna! Știți cum sa fac bani din Instagram? Pentru că vreau sa învăț cum sa fac bani din platforma asta cum fac altii

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceea care fac bani pe Instagram nu au timp sa invete pe altii cum sa faca bani...ca nu au timp de pierdut pe gratis cu altii, cand din munca lor postata online, fac bani.

Daca te duce capul, intra pe intagram si observa ce posteaza aceia care fac bani foarte multi, ca te poti inspira si poti crea si tu asemenea video-uri care iti pot aduce in cativa ani, banuti buni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa minim 20000-30000 followers si pe urma cauți campanii de publicitate care te vor plăti sa le promovezi produsele.

| ReddY25 a răspuns:

E foarte greu

| DjSannan a răspuns:

Buna! Da, exista cateva modalitati prin care puteti face bani prin intermediul Instagram. Una dintre cele mai populare modalitati este prin intermediul sponsorizarilor. Daca aveti un numar mare de urmaritori pe Instagram, puteti avea succes in a obtine sponsorizari de la companii care doresc sa isi promoveze produsele sau serviciile prin intermediul contului dvs. de Instagram.

Alte modalitati prin care puteti face bani prin intermediul Instagram includ:

Vinderea de produse prin intermediul unui magazin online sau prin intermediul unui link de afiliere
Oferirea de servicii, cum ar fi fotografierea sau editarea fotografiilor
Participarea la campanii de marketing cu plată
Crearea si vinderea de produse proprii, cum ar fi tricouri sau articole de papetarie
Este important sa aveti un cont de Instagram de calitate si sa oferiti continut valoros si interesant pentru urmaritorii dvs. De asemenea, puteti incerca sa va concentrati pe un anumit domeniu sau nisa pentru a va face mai usor sa atrageti sponsorizari sau sa va promovati produsele si serviciile.

| BeingSelfless a răspuns:

Se câștigă prin sponsorizarea de produse sau conturi de Instagram, contracost sau prin comision de afiliere. Se numește "marketing afiliat". Tu primești banii, și tu sponsorizezi produsele și/sau contul unor persoane (repostezi postările lor, le dai tag în descriere pentru ca ceilalți să-i urmărească, și mai pui un link către website-ul lor. Cel mai bine ar fi să conectezi contul tău de Instagram cu un cont al propriului tău website. La fel și pentru Facebook sau Youtube sau oricare altă platformă; prin website-ul tău și/sau canalul de Youtube, câștigi și bani prin advertising, a lăsa Google sau Youtube să arate advertising pe website-ul tău, și primești o anumită sumă de bani la un interval de timp.

Ideal, pentru a oferi încredere, ar trebui să ai cel puțin 1000 de urmăritori, și 300-500 de aprecieri/postare, și 50-100 de comentarii/postare.
Ideal, de asemenea, banii pe care îi primești trebuie impozitați, fie faci așa normal, fie te stabilești ca PFA sau SRL sau întreprindere individuală, și să folosești codul CAEN potrivit.

| AjutoameniipeTPU a răspuns:

Nu prea poti. Adica poti dar foarte greuu