| anonim_4396 a întrebat:

A făcut cineva bani online de acasă de pe site-ul ubmoney. online?
Dau funda

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Banii de pe internet nu se fac asa usor. Inainte de toate trebuie sa investesti. Lasati prostiile si invatati si faceti-va o cariera de care sa fiti mandrii.

| LPCTSTR a răspuns:

Uite că mulți imbecili cad în această scârboasă metodă de a le face lor bani.
Deci, uite răspunsul meu:
"Well, SCAM!

Ce pot spune, un site incredibil de mizerabil foarte cunoscut pentru scam-ul în care mulți intră.

De ce spun asta?
Păi: 1. Site-ul nu prezintă un certificat SSL pentru protocolul HTTPS, adică conexiunea la site NU este securizată, deci poți fi furat ori în timpul transferului de date, ori chiar de ownerul(deținătorul) site-ului. Prima și principala dovadă de scam.
Așa cum poți vedea, absolut fiecare site real (ca eMAG, ING, BRD, etc.) ce procesează tranzacții online/lucrează și pomenesc de bani, au un certificat HTTPS prin care îți arată faptul că te afli într-un mediu protejat iar site-ul este de încredere.
2. Site-ul e plin de boți iar comentariile scrise de oamenii reali nu sunt postate; îți poți da seama foarte ușor observând ")))" din fiecare comentariu.
3. Această tehnică este folosită de incredibil de mulți pentru a crea astfel de mizerii, deci internetul vuie de ei și de oameni care au fost scam-uiți (ca și dvs.).
Raportul dat de ScamAdviser spune clar că este o probabilitate de 100 ca acesta să fie scam.
Link către raport:
https://www.scamadviser.com/check-website/ubmoney.online;
Ca să fiu mai clar, tehnica constă în încărcarea reclamelor, afișarea unor numere random și timpul în care introduci acele numere. În acel timp, probabil ai observat că au apărut/s-au încărcat și niște reclame, well, practic i-ai adus un mic venit ownerului prin apariția reclamelor, but... tu nu te alegi cu absolut nimic din cauză că... site-ul este fake, scam.

Chestia este că mulți au încercat chestia asta și... nu au primit nmic.
Cineva spune: "[...]aici tu le faci bani prin încărcarea reclamelor și minatul de monede virtuale (pentru că dacă îți dau reclame, de ce să nu te și folosească, doar "vei primi" "bani") în timp ce introduci acele coduri, ei umplându-și buzunarul iar tu doar pierzând timp și banii pe curentul electric consumat în urma heavy load-ului datorat minării de monede virtuale.

Să nu crezi în astfel de mizerii, îți pierzi doar timpul!"
"
Nu mai spun că mai până acum am văzut tone de astfel de site-uri cu ACELAȘI layout însă cu alt nume și domeniu.

| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Recenziile de pe google pot spune multe.
Dacă mai cauți job online î-ți pot da detalii.

| magda1990 a răspuns:

Buna, eu lucrez, cand ajungi la 150 de dolari iti trebuie referinta de la 40 de persoane ca sa poti scoate banii. eu nu am scos, deci nu stiu daca e pe bune

| anonim_4396 explică (pentru magda1990):

Trebuie referințe de la 40 de persoane, dar nu stiu cum sa obțin acele referinte

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Și tu chiar te-ai băgat în acea mizerie?
Ești penibilă.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Țineți părerea asta pentru tine! E treaba mea

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

straight face Credeam că ai creier.
Desigur, poți căuta și pe YouTube astfel de cuvinte cheie și vei vedea că îți pierzi timpul.