| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani ( am intrat si eu in lumea oamenilor cu buletin laughing ) si as vrea sa castig si eu niste bani. Mie mi-a trecut prin minte numai ideea de reprezentant avon, oriflame etc. si adevarul e ca nu ma prea atrage, deoarece este o chestie foarte comuna si nu prea am la cine sa fac "vanzari". Voi aveti alte idei? ( sau mai bine o las balta laughing )

4 răspunsuri:
| DaveMustaine a răspuns:

E prea devreme sa te gandesti la bani. Adica, este normal sa te gandesti la bani, dar materializarea concreta si palpabila a dorintei tale se poate realiza abia dupa ani de zile, cand vei practica o meserie banoasa, de exemplu medicina. Totusi, iti doresc sa castigi potul cel mare la loto 6/49.

| FallingLeaves a răspuns:

Este foarte greu ca la varsta de 14 ani sa te angajezi undeva..De fapt, in zilele noastre e greu sa te angajezi la orice varsta.

Nu recomand sa te faci reprezentant avon/oriflame/etc. Dar ai putea sa inveti sa faci bijuterii sau lucruri manuale si sa le vinzi la un pret mic la inceput..Iti poti face un blogwinking

| irina_7302 a răspuns:

Pentru inceput eu zic ca mai bine te inscri la o companie gen lady's din care ies bani foarte frumosi daca ai cmenzi adica la 134 de lei 34 de lei sunt bani tai daca te intereseaza intra pe http://ladys.ro/promo/1/NIMGjXEl te inscri pe acel site si mai departe este foarte usor... bafta

| Virgil1421 a răspuns:

Esti inca mic si in ultima vreme cu criza asta toata lumea cere experienta, abia pe la 16 ani poti gasi pe la MEcdonald's