| BeatriceMaria98 a întrebat:

am adunat 8 mii de euro si as vrea sa imi iau doua masini sa le fac taxi-uri si sa angajez sofer la plan. Cum trebuie sa procedez? Credeti ca as reusi?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pui o asemenea intrebare, sigur nu vei reusi.
(nu te pricepi, iti pierzi banii)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 8000 cred ca abia cumperi licentele de taxi. ca de la primarie greu se mai obtin mai ales ca nu ai o firma

| anonimg a răspuns:

Iti trebuie firma de taxi. Trebuie sa te folosesti de una locala deja existenta. Soferul de taxi are nevoie de atestat specal pentru asta care il va lua de la firma de taxi. Tot acolo ti se vor da si toate detaliile.

| minrest a răspuns:

Iti trebuie masina plus licenta, si mai trebuie sa te descurci cu jigodiile, ceea ce nu e usor.

| Unicornlover7 a răspuns:

8 mii de euro nu iti ajung nici pentru o motocicleta, dar poate reusesti sa iti iei o masina prin programul rabla, daca ai una veche. In ceea ce priveste firma, o sa iti trebuiasca licente si sunt scumpe. Sugerez sa te bagi la uber ca e mai ieftin dar faci cum crezi