| Carolina1972 a întrebat:

Am asteptat sa treaca ziua de ieri ca sa pun intrebarea asta pentru ca ieri au aparut rezultatele la BAC si da, din fericire am luat BACUL. Dar intrebarea mea este alta si am nevoie de sfaturile voastre fiindca chiar nu stiu ce sa fac. Dupa ce imi scot diploma vreau neaparat sa ma angajez undeva, la mine in oras. Vreau sa lucrez cat mai repede dar nu sunt asa hotarata unde ar fi mai ok pentru inceput, iar mai tarziu sa avansez sa zic asa. Acum pentru inceput unde credeti ca ar fi cel mai ok? Sunt fata, duminica fac 20 de ani si sunt chiar nehotarata si nu prea am idei unde mi-ar fi mai ok, vreau sa mai zic ca am mai lucrat la 18 ani dar pe timp de vara la terasa unui strand, part-time stiti voi. Multumesc pentru rabdare! happy

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Dintre supermaketuri, lidl parca plateste cel ami bine. Problema cu joburile din comert este ca nu prea ai sarbatori libere. Daca e o fabrica, de obicei e cu lucru in schiburi.

Cred ca ce trebuie sa faci este sa te uiti la ce oferte ai in zona si sa alegi ce ti se potriveste mai bine.

| Carolina1972 explică (pentru RoCkKiD):

Da..LIDL plateste cel mai bine dintre toate supermarketurile noastre, doar ca ai foooarte mult de lucru... oricum mersi de sfaturi am sa ma uit la ofertele din zona. Zi buna sa ai!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci? Ce vrei sa faci? Ce inseamna loc de munca ok?

| Carolina1972 explică (pentru suntserios):

Adica un loc unde as castiga banuti ok, de exemplu la un mall(unde se vand haine) sau un supermarket...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă ok pentru tine, un loc de muncă ok?

| Carolina1972 explică (pentru sadrian46):

Un loc de munca, desigur. Si prin "ok" ma refer la un supermarket, sau mall...

| sadrian46 a răspuns (pentru Carolina1972):

La un supermarket să te gândești așa.
1. Te angajezi pe orice funcție, chiar și cea mai umilă la hipersupermarket, ca să înveți șpilul.
2. Eu îți arăt unde te poți să faci un curs de marketing, management online la nivel de fac.
3. Apoi treci din funcție în funcție până conduci tu supermarketul.
4. Deal? Mazal?
3. Aplici treptat la funcți