| crysty1067 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutoru vostru am 17 ani si vreau sa ma bag undeva sa muncesc sunt din Bucuresti si as vrea dupa programu de scoala adica pe la 4 sa fiu la munca nu stiti undevasad?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vrei servici trebuie sa lucrezi 8 ore pe zi. Mai bine termina-ti studiile sau le lasi ca sa muncesti.

| crysty1067 explică (pentru mgtow):

Pai 8 ore nu conteaza dar vreau sa ma angajez

| PinkPanther a răspuns:

Incearca la mc, kfc si fast fooduri de genu, aia fac si angajari part time 4 sau 6 ore stiu ca angajeaza studenti, dar ar trebui sa angajeze si elevi, varsta minima la care te poti angaja e de 16 ani, iar tu ai trecut de ea, nu ar trebui sa fie probleme, doar sa fie si parintii tai de acord. daca nu poti sa incerci ca promoter, sondaje de opinie, sau agent vanzari unior la rds, upc si firme de genu si la aia porgramul e dupa masa, doar ca e munca de teren. Sau poti incerca la un call center. vezi si tu acum unde te primesc avand in vedere ca esti inca elev. dar sa nu ai asteptari pera mari salariale, in afara de cele de agent vanzari junior, unde plata e comision din vanzari in rest mai departe de 600 ron nu treci. Si cel mai important e ca esti minor iar parintii trebuie sa isi dea acordul. Bafta