| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare, as vrea sa imi fac un card la banca (pentru a primi bani din strainatate de la rude) insa am buletinul expirat si stiti ca acum nu sunt destule materiale deci il voi primi intr-o luna sau 2, deoarece luni am mers la poza.
Inca am buletinul vechi, il voi da la primirea celui nou.
Mentionez ca am implinit 18 ani dar am acelasi buletin de la 14. Credeti ca imi pot face un card cu acest buletin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti obtine card cu actuala carte de identitate, avand in vedere ca sa prelungit valabilitatea CI pe toata durata starii de alerta.
Dupa obtinerea noii CI te vei duce la banca cu aceasta.

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Cu buletinul vechi EXPIRAT nu iti da nimeni nici un card bancar!
Iti trebuie neaparat buletin fun si valabil!