| dofmarius a întrebat:

am o intrebare foarte buna : daca detii o intreprindere individuala si ai cod caen 7312 ce poti sa faci mai exact cu el?(exemple)
Multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului CAEN codul 7312 -
Servicii de reprezentare media, in acestea se cuprind:
-Contract de barter - schimb de publicitate contra produse si servicii
-Contract de cesiune drepturi de utilizare a numelui si imaginii
-Contract de prestari servicii - publicitate online
-Contract de prestari servicii - publicitate ziar sau revista.

| dofmarius explică (pentru Ioandelasal):

Sa vand publicitate stradala as putea? nu prea inteleg termeni, ma scuzati.Multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru dofmarius):

Afisajul si publicitatea stradala intra in atributiile primariei, acestia aproba publicitatea si incaseaza taxa de afisaj. De aceea in CAEN nu este prevazuta si publicitatea stradala.

| TeodorescuSimona a răspuns:

Intr-adevar, conform http://www.coduri-caen.com/ CAEN 7312 inseamna "Servicii de reprezentare media". Poti face servicii publicitate online!