| япончик a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta pentru mine, si va rog ajutati-ma cine poate. Am 35 de ani, si sunt din Moldova, care este suma maxima ce o pot imprumuta de la banca, care sunt conditiile? Pe ce termin pot lua suma x? Si care sunt pasii pentru a primi aceasta suma?

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Suma poate fi foarte mare dar trebuie să ai cu ce garanta

| mona a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un loc de munca[minim 6 luni lucrate],acum depinde pentru ce vrei credit si depinde si de la ce banca pentru ca nu toate dau la fel, cel mai bine ar fi sa intrebi direct la banca respectiva ce conditii au si c am la ce suma sunt disponibili sa ti ofere[banii pentru a ti cumpara o casa de ex. sunt greu de obtinut, sanse minime daca salaru e mic]