| Horia25 a întrebat:

Cum se calculeaza suma maxima pe care o pot imprumuta de la banca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suma maxima se calculeaza in functie de venitul tau net lunar, de moneda in care vrei sa primesti banii, de durata de returnare si de rata dobanzii.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe banci au un calculator de rate online cu care, daca nu treci suma pe care vrei sa o imprumuti ci treci numai veniturile si cheltuielile fixe, poti calcula suma maxima pe care o poti imprumuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici : http://www.creditenevoipersonale.ro/suma_maxima.php

| stina a răspuns:

"Suma maxima se calculeaza in functie de venitul tau net lunar, de moneda in care vrei sa primesti banii, de durata de returnare si de rata dobanzii". La asta se mai ia in calcul si vechimea in munca, basically cu cat mai mult si mai continuu la aceeasi companie, cu atat mai bine. sansele cresc.

| Mircea_b a răspuns:

In general, sumele pot fi destul de maricele, problema nu cred ca e cat iti e permis sa imprumuti, ci la cat o sa ajunga suma returnata + dobanda.