| adybb a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire.Mai demult mi-am facut cont pe unibet, iar acum cateva zile am bagat niste banuti pe site ca sa pun pariuri online.Am vazut pe net ca inainte unibet era un site ilegal de pariuri, dar acum e legal.Risc sa primesc o amenda sau ceva de la ANAF? Daca da, ce pot face ca acest lucru sa nu se intample?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Unibet are licenta in Romania. Nu risti sa fii amendat.

| AlexandrulS a răspuns:

Singurul site inainte de scandalul cu licentele era winmasters... Da era vorba ca toti care au jucat pe astfel de siteuri neautorizate sa primeasca amenda de la 5000 la 50.000 de lei (exagerat rau dupa parerea mea) dar dupa mai multe procese deschise de cei care au jucat pe aceste site-uri toti cei care au jucat primesc doar avertisment si apoi daca continua sa joace pe site-uri neautorizate primesc acea amenda.