| bellekamms a întrebat:

am produse Avon pe care vreau sa le vand si as vrea sa le promovez pe Okazii.Credeti ca voi avea succes? Are cineva cont acolo? Cum e?

Răspuns Câştigător
| Marius0189 a răspuns:

Eu am cont pe Okazii, am vandut zeci de produse acolo din diverse categorii. Am incercat de curand sa vand (pe Okazii) ulei/produse de ingrijit pentru masina. N-am reusit sa vand nici un produs de genu. Ideea e ca lumea de acolo se axeaza pe produse second, neuzate, si pe bani putini.
Ai putea sa incerci sa vinzi acolo, numai ca lumea trebuie sa liciteze, dupa care sa te contacteze, si numai dupa sa dai comanda. Exista posibilitatea sa ai clienti din alt judet, care au pretentia sa le ajunga a 2-a zi dupa ce primesti produsul. Ca sa trimiti print-un curier rapid, trebuie sa-ti platesti rambursul, asta inseamna ca o sa iesi cu ceva bani in minus, si clientului nu o sa-i convina pentru ca o sa-si plateasca transportul, care costa intre 20 si 30 lei.
Dar ai si posibilitatea sa vinzi numai in zona din care esti. Multa bafta la vanzari. Stima!

1 răspuns:
| ConductaCuBani a răspuns:

Buna Carmen! Poti sa incerci sa promovezi acolo produsele, nu strica! Numai ca fiind un site de Ocazii, chiar trebuie sa para Oferta de Ocazie, sa te diferentiezi cu ceva. De ce cauti sa faci o afacere care trebuie sa vinzi? poti incerca si alte tipuri de faceri, unde nu e necesar sa vinzi si unde chiar se scot bani frumosi! Sunt foarte multe Informatii care spun Modele de a face bani pe Internet. Ideea este ca dupa ce ai aflat de o astfel de treaba, sa si Actionezi. Daca tot vei cauta mereu, fara sa si faci pasul, atunci vei face parte din acele persoane care cauta mereu metode de a face bani pe net si ...tot cauta, fara sa concretizeze nimic. Eu cunosc cateva metode de a face bani pe internet, dar una este deosebita. Sunt cateva lucruri de spus, iar daca doresti sa stii ce trebuie sa faci, da-mi un mesaj la : tudor_affair@yahoo.com. Investitia este de 40 euro pe an, dar sunt cateva lucruri necesare de stiut. Contacteaza-ma si te voi ajuta! Tudor