| baiii a întrebat:

Am si eu o intrebare: Am batut pe casa de marcat foarte multsad...cum pot remedia asta?

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu faci bine daca procedezi 'dupa ureche'. Ar trebui sa precizezi daca esti angajat(a) sau administrator al societatii. Daca esti angajat(a) trebuie sa aduci la cunostinta administratorului (patronului) eroarea de operare la casa de marcat. Administratorul va lua masurile necesare pentru scaderea in contabilitate a sumei inregistrate eronat, vezi detalii aici http://www.cabinetexpert.ro/......resit.html
Stiu ce spun pentru ca m-am confruntat cu situatii de genul asta. Succes!

| seen a răspuns:

Anuleaza bonurile
Daca in incinta e camera video te poate ierta patronul daca nu ai okazia sa platestice ai batut la casa de marcat din buzunar

Ps next time dupa ce primesti bani pe produse introdu datele in casa de marcat

| seen a răspuns (pentru seen):

Nu pot trimite mesaje din cauza statutului de junior ati pot zice ai doar metoda legala Cu avizul de insotire a marfii dovedesti ca nu ai avut in luna cutare sau ziua marfa in valoare de suma pe care ai batuto in casa de marcat Daca ai avut anulezi bonurile printr o metoda ilegala dar eficienta documenteaza te nu imi doresc sa se spuna ca incurajez spalarea de bani

| seen a răspuns:

Ti am raspuns mai jos

| mihaituneup a răspuns:

Nu se mai poate remedia!