| iPhone44s a întrebat:

as dori sa știu dacă poți intra in armata si fara diploma de bacalaureat, dacă o sa primesti salariu, si la câți ani intri in pensie. Mulțumesc anticipat si dau funda primului răspuns care ma lămurește.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La armata nu poti merge fara sa ai bacul.

| Dintrebare a răspuns:

Nicaieri nu mai poti merge fara diploma de bac. Si la cel mai banal curs pe care ai vrea sa il faci e nevoie de bac. Cadrele militare pot iesi anticipat la pensie, dar depinde si aici la ce categorie te incadrezi, cam pe la 56 de ani