| C3R1 a întrebat:

as vrea sa aflu lucru foarte esential pentru o afacere si anume,, hartiile de care ai nevoie." (Gen, pentru un magazin am auzit ca ai nevoie de niste documente pentru a le prezenta ANAF-ului si politiei cand vin la control). Doresc sa aflu de unde se obtin?

1 răspuns:
| RowseRj a răspuns:

Actul constitutiv al societății
Certificatul constatator al societății
Declarația model 3
Decizie a Asociatului Unic/Hotărârea AGA, după caz
Anexă contor cuvinte la Decizie/Hotărâre AGA
Dovada folosinței/deținerii spațiului ce urmează a fi folosit drept punct de lucru (contract de comodat, închiriere, certificat de moștenitor, titlu de proprietate, contract de vânzare etc.)
Acordul vecinilor (dacă este cazul)

https://blog.avocatoo.ro/......i-costuri/