| Băă_Oana_1988 a întrebat:

Aveti idee cat costa aproximativ sa corectezi ortografic o carte? Cineva vrea sa ii corectez expresiile si ortografia si nu stiu cum se plateste acest domeniu. [cat costa pe pagina?]

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maxim 1,5 euro la 2000 de caractere de text.

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Media jongleaza undeva intre 2-2, 5 Ron pe pagina (1800-2000 caractere/ pagina) si scade in functie de numarul paginilor. Nu stiu insa de ce te-a rugat pe tine, avand in vedere faptul ca fiecare editura are macar 2 editori specialziati pe proofreading, care sunt pusi la dispozitia autorului complet gratuit, cata vreme manuscrisul primeste unda verde.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, aici trebuie sa calculezi si cate greseli de expresie contine cartea respectiva, si de cat timp iti ia tie.