| 61n4 a întrebat:

Fetele : care aveti idee cat costa un papanicoalu... aproximativ macar :9/...am nev sa-mi fac si vreau sa stiu la ce sa ma astept :d...ast raspuns pupp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Eu l-am facut de 2zile si a costat 48lei iar cu celelalte impreuna 110lei depinde de orasul in care stai, poate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

100 de roni dar depinde de cabinet.

| psiholoaga a răspuns:

Eu am fost acum 1-2 luni la control si consultatia, plus papanicolau plus teste de secretie au costat 150 lei. Daca esti in bucuresti, iti recomand cabinetul SECS.

Janina
| Janina a răspuns:

100 ron

| cristina21 a răspuns:

120 ron...depinde in ce oras esti...

| cioko19 a răspuns:

Buna ginutza!

Cum spune si cristina21, depinde in ce oras te afli.
Dar costa intre 100 si 130 ron.

Mult succes!

| julieta a răspuns:

Depinde unde stai. difera de la un cabinet la altul, am observat asta cand m-am interesat pentru. mine. unele clinici aveau pretul de 900mii iar altele de 800.am fost si la medicul de familie si mi-a spus ca este gratuit, daca esti eleva sau studenta (si nu ai serviciu)ia-ti o adeverinta de la facultatea de unde inveti sau liceu si du-te la casa de asigurari si revino cu ea la medicul de familie...bafta.

| florina_9797 a răspuns:

Daca il faci la inceputul fiecarei luni la o clinica particulara cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de la casa de asigurari il faci gratuit. Cu bani costa 60 ron

| raina a răspuns:

Prin lege, fiecare femeie are dreptul sa fac un test papanicolau gratis.pentru asta mergi la medicul de familie care iti vas indica o clinica unde se face testul gratis(clinica are contract cu casa de asigurari)