| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Cat castiga un contabil in Romania?
Se ajunge la 6000 de lei?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt cel puțin 100 de useri aici care pun asemenea întrebări. Se ajunge la spam. Scrii pe prietenul tău Google Search - salarii în România.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Pe google am vazut si salarii de 8000 de lei net in contabilitate.Suna prea frumos cu toata ca e un site oficial(Romania accounter salary on average)Uita-te sa vezi

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să mă mai uit, dacă te-ai uitat tu o dată? Să îmi pierd timpul ca tine visând la salarii mari?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde unde lucreaza.
Unii se umilesc pe salariul minim pe economie (1300 si ceva).

| Catrice a răspuns:

Max cat știu pe cineva ca ia da are ani în spate, e 5000 lei.

| danbnz a răspuns:

Da, se poate, dar tu sigur nu.
Nu mai pune intrebari aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti lua de la sub 2000 lei pana la +10.000 lei Nu exista un salar fix/profesie Daca esti incepator fara relatii cu ~2500lei sa fii multumit. Daca avansezi poti multiplica cu usurinta aceasta suma asta tine de tine si de cum te descurci in viata.