| 070Alexa a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un proiect power point 2007 sau 2003. Detali: e de 5 silde-uri + inceput+incheiere va dau eu ce sa scrieti si imaginile pe care sa le puneti.Cine se ofera si apropo nu am power point 2007 sau 2003 nu e din lene.

Răspuns Câştigător
| eulliric99 a răspuns:

Te ajut eu! Dar vreau funda

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Bine deci pe prima pagina vreau scris Topul Celor 5 dezastre Ecologice cu numele si clasa Vidroiu Alexandra
Clasa 8 A
Te las sa alegi ce fond vrei tu si scrie cu Baskerville Old Face sau Comic sans

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Pe pagina 2 scrii titlul Cernobîl
si asta Pe primul loc se afla dezastrul nuclear, cauzat de o centrala.In data de 26 aprilie 1986 unul dintre reactoarele centralei din Ucraina a explodat.O mare cantitate de radiati a fost trimisa in atmosfera.De atunci, mii de copii au fost diagnosticati cu cancer de tiroida si peste 30 km din jurul centralei sunt inchisi.
Centrala a fost inchisa dar peste 4000 de oameni lucreaza pentru intretinere.

+imaginea asta http://www.dcnews.ro/wp-content/uploads/2011/03/cernobal.jpg

| eulliric99 a răspuns (pentru 070Alexa):

Ok,acum scriu

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Pagina 3
Titlu Bhopal
Continut:

Pe locul al doilea se afla accidentul de la uzina de pesticide din India care a dus la eliminarea in aer a 45 de tone de metil otravitor.Mii de oameni au murit in cateva ore.Au fost inregistrate 15.000 de victime.Cei care au supravietuit au orbit.
http://images.businessweek.com/mz/08/23/0823_bhopal2.jpg

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Pagina 4
Titlu:Incendierile de petrol din Kuweit
Continut: Incendierile de petrol din Kuweit se clasifica pe locul 3.Saddam a incendiat peste 600 de puturi de petrol. Flacarile au ars timp de cateva luni, iar golful Persic era invelit in fum toxic.
http://www.psywarrior.com/KuwaitOilFire001.jpg

| eulliric99 a răspuns (pentru 070Alexa):

Am scris

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Pagina 5
Titlu: Canalul Love
Continut:

Canalul Love era situat langa Cascada Niagara, erau cateva sute de case si o scoala dar acestea se aflau deasupra a 21.000 de tone de deseuri toxice.Pe parcursul anilor deseurile au inceput sa iasa la suprafata.Acum este denumit’’Orasul Fantoma’’deoarece locuitorii au fost evacuatii.
http://static.howstuffworks.com/gif/superfund-redevelopment-1.jpg

| 070Alexa explică (pentru eulliric99):

Pagina 6
Titlu Exxon Valdez
Continut:

Pe ultimul loc se afla vasul petrolier Exxon Valdez care sa scufundat in stramtoarea Prince Wiliam din Alaska.Acest petrol s-a intins pe suprafete mari de apa.Animalele au avut de suferit si au murit.
http://www.greenexpander.com/wp-content/uploads/2008/01/00c1ftdr.jpg

10 răspunsuri:
| 070Alexa explică:

Pe ultima pagina
Titlu: Cuprins
Continut:
1. Cernobîl
2.Bhopal
3.Incendierile de petrol din Kuweit
4. Canalul Love
5. Exxon Valdez

| eulliric99 a răspuns (pentru 070Alexa):

Sper sa te ajute si sa primesc funda! cand il vezi? l-am trimis