| Chiforescu_Marius_1997 a întrebat:

cine stie cum as putea trece vama din ucraina in Romania cu mai multe produse. stiu ca sunt foarte ieftine fata de la noi. nu prea vreau ilegalitati. se pot face ceva acte? multumesc

Răspuns Câştigător
| Sprague_Kelly_1991 a răspuns:

Da poti, cu conditia sa nu aduci cafea, tigari, bauturi alcoolice, sau combustibili peste normele stabilite de lege. Pentru celelalte produse, le boti declara la ghiseul vamal, unde vei plati o taxa de 24%( taxa vamala=TVA), din valoarea produselor. Adaugand 24% la pretul cu care le cumperi de acolo, vei ajunge la pretul produselor respective de pe piata romaneasca. Asa ca ori te lasi, ori... faci ceea ce ziceai ca nu vrei sa faci

1 răspuns:
| bilaboss1 a răspuns:

Salut tata ieste si acum in ucraina iti trebuie sa ai acte de unde ai loat hainele ca asa i-a facut si tatalui ilea confiscat cand a venit penultima oara.
Decat sa tile confisca mai bine le trimit prin avion dai 1 euro sau 2 pe kg.
Succes