| iulyanyan a întrebat:

Buna TPU.am o intrebare... vreau sa merg in Germania cu sotia si bebelusul nostru, vreau sa stiu ce acte ne trebuie pentru a trece vama?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iulyanyan,nu te lua de toţi proştii ăştia care nu au trecut în altă ţară în viaţa lor.Şi eu am venit în Germania cu părinţii acum 8 luni. Părinţilor le trebuie doar buletinul, şi mie mi-a trebuit doar paşaport. Dacă ai 14 ani sau mai mult îţi trebuie obligatoriu buletin.Să ştii că cu celelalte ţări să nu-ţi faci probleme, adică pînă în Germania mai treci prin Austria, şi din Austria în Germania.Nu-ţi trebuie nimic acolo, de fapt nici nu există vamă acolo. Sper că te-am lămurit. Fundiţă?

2 răspunsuri:
| Mark72 a răspuns:

Mai nou, daca ai peste 14 ani, iti trebuie doar buletinul sa mergi in alta tara, alta tara, ma refer, in Europa. Copilului ii trebuie buletin! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| roby000000 a răspuns:

Tie si sotiei va trebuie doar buletinul si la copil pasaport