| Dutu_Edi_1997 a întrebat:

Salut,TPU! Vreau sa import un camion de peleți din Ucraina catre România, iar fabrica din Ucraina mi-a spus ca ei o sa plateasca taxele la ei in țară si la vamă eu sa platesc taxele la noi in țară.Nu stiu care sunt taxele, ce taxe se aplica va rog sa imi explicați daca sunteți in temă
Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

In primul rând, TVA 19% pe valoarea facturii (marfă + transport). Plus ceva taxe - caută in codul vamal. Tot acolo vei găsi și ce anume ai nevoie ca să poți importa o cantitate asa de mare de marfă.

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Vorbeste la vama si vezi pe produsul respextiv ce taxe sunt. Ucraina.e mai buni aia de acolo?