| Iosif_Alexandra_1999 a întrebat:

Buna Tpu.Cum pot strange bani? Eu am strans de cand a inceput acum scoala totii bani care mi i-a dat mama de buzunar, dar am nevoie de foartee multi pentru vara viitoare in 2016 ..niste idei cum mai pot sa strang..va rog.dau funda celui mai bun raspuns!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Faci temele altora pe bani. Da' totusi da-ne si noua o imagine mai clara a situatiei - cit ai strins si de cit/pentru ce ai nevoie. Nu de alta, dar pentru unii 1.000 RON sint "foarte multi", iar pentru altii 10.000 RON sint bani de iesit in club vineri seara...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Muncesti

| Voro a răspuns:

Fa munca in weekend sau dupa ore, un job part-time. Multe firme angajeaza in special fete promoterite pentru a impartii pliante sau pentru promotii in magazine ( Cora, Kaufland, Carrefour etc ). Se castiga banuti frumosi, de la 400 la 800 de lei pe luna sau chiar mai mult.

| dodo1530 a răspuns:

Daca esti buna lascoala si obisnuiesti sa dai temele la altii poti sa incepi sa le ceri bani big grin cum ar fi 2-3 lei pagina de scris. Sau daca ai niste prietene la care iti permiti te poti oferi sa le ajuti la curatenie incasa (cand mergi la ele le speli vasele, dai cu aspiratorul) contra cost etc.
Bafta cu academia aia de teatru!

Răspuns utilizator avertizat
| Tatu_Alexa_1995 a răspuns:

Faci economii, uite aici un link cu metode de economisire http://www.viatasibani.net/economii/cum-sa-economisesti-metode-simple-2/