| Mirandaelly a întrebat:

Strang pentru un telefon de 230 de lei. Am strans abia 50 de lei.Trebuie sa termin de strans banii in luna iunie...Ce pot sa fac pentru a strange mai multi bani?

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Ai putea incerca sa vinzi la untarg ce nu iti mai trebuie.Gen haine, bratari, ceasuri, inele, lanturi( de aur daca ai).Asa in 2 saptamani ii faci laughing! Bafta!

| NextGen a răspuns:

Buna. De ce trebuie neaparat sa termini de stars banii in luna iunie? Daca te referi la oferte, se gasesc mereu mai ales de Craciun si Paste, si cu banii stransi pana atunci, iti iei un telefon nu o caramida, parerea mea.
Poti cere de la parinti, rude si sa-i strangi la pusculita. Alocatia este a ta! Cei 40 lei ii vei baga la pusculita si tot asa, si se vor strange repejor.
Safatul meu este sa mai astepti inca un an si pana atunci sa strangi multi bani si sa-ti iei un telefon performant, nu de 230 lei. Gandeste-te ca un telefon asa de ieftin nu are nimic in plus decat a suna, a da mesaje si sa intri cate va minute pe Google, dar rar. Si se strica foarte repede, deci n-are rost, daca tu intr-un an strangi 1000 lei iti poti lua un S3, care cu siguranta nu te va dezamagi! S3-ul este un telefon foarte bun si inteligent, acum nu te mai bat la cap cu detalii. Bafta! E alegerea ta, daca il vrei pe ala, cumpara-l! Dar daca mai strangi ceva e mult mai avantajos!

| Rudii a răspuns:

Cumperi chestii ieftine
le vinzi mai scump

| PersoanăDeprimată a răspuns:

Buna, Mirandaelly. Sfatul meu este ca, asa cum a zis si NextGen, poti strange mai multi bani. Incearca sa strangi mai multi bani si nu doar pana in iunie. Nu iti limita timpul, pentru ca intr-o luna nu o sa ii strangi. Daca nu ai posibilitatea chiar sa ajungi la 1.000 lei, poti macar pana undeva la sume intre 500 - 600 lei. Fiind fata (cred) poti face accesorii, bijuterii, sa iti faci un blog si sa ii faci reclama pe facebook pe grupuri gen "DOAR PUBLICITATE NIMIC MAI MULT" si sa il promovezi. Poti face un fel de munca de caritatea, sau nu neaparat. De exemplu : sa ai grija ( sa fii bona ) de copilul unei vecine pentru o zi. Sau poti merge la un azil de batrani si acolo sa faci munca de caritate. Incearca orice varianta. Nu o sa pari disperata, din punctul meu de vedere, o sa pari muncitoare. Uite, sau sa plimbi caini ( asta mi-a venit pe moment ) ai vecinilor, ai prietenilor. Ma intorc iar la ideea cu bijuteriile. Eu strang bani pentru o tabara si fac bratari si cercei. Acum ma aprovizionez de pe internet cu tot ce am nevoie pentru bratari. In vara o sa ma apuc, pentru ca acum am si de invatat. Daca vrei sa mergi pe ideea asta :
1. Poti vinde si la prietene.
2. Iti pot da eu un site unde le gasesti super ieftine.
Spor la strans banii si sper ca te-am ajutat happy!