| Simi_6998 a întrebat:

Am 13 si am nevoie de idei cum sa strang niste bani ca am nevoie de piese de pc si mama a zis ca nu ma ajuta financiar...idei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piese pentru pc?
inseamna ca te pricepi un pic la asta.
ai putea de exemplu sa ajuti pe cineva sa isi instaleze jocuri, programe pe calc. Daca nu te pricepi vezi ce stii sa faci mai intai. apoi vezi cine are nevoie de tine. Poti face bani frumosi. Minciuna nu va merge. Ai putea sa strangi banii de pachetel (daca iti da) dar va dura mai mult.

9 răspunsuri:
| Ana_6561 a răspuns:

Devino repr avon. pe mine mo ajutat foarte mult. daca vrei sa iti dau mai multe detalii intra pe id meu avon016190

| vigome a răspuns:

Din ce zona a tarii esti. Iti spun dupa ce imi raspunzi de ce te-am intrebat. Poate te pot ajuta cumva. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mama ta nu iti da bani de buzunar? adica daca tiar daai putea sa ii pui in pusculita si asa cat de cat ai putea sa iti strangi...si in plus daca ar fi ziua ta cat de curand, ar fi si mai fain. Bafta si anuntane daca ai reusit si cu ajutorul cui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema adica imi trebuie pnt jocuri si mama doar de ziua mea pasti si craciun si craciunul ft rar ca e apropiat de ziua mea.

| Seвi a răspuns:

Auzi baiete

Si eu am 13 ani fac 14 imd dar ai putea inloc sa iy rogi pe altii sa-ti dea bani sate duci hmm afine castane eu asa fac cand merg la tara sau de ex du-te lucreaza la cineva eu merg la boltarii simplu faci boltarii si iei 50 de bani pe un boltar si cam la toate astea strangi peste 10 mil pe luna asa dar nu toate odata orkm. Sper ca ti-am fost de ajutor laughing

| laurik_5214 a răspuns:

Angajeazate undeva sau nu stiu incearca sa le spui cati trebuie bani pentru alceva daca nu-ti dau asa, sau ii poti ajuta cu ceva si in schimb sa-ti dea bani tongue

| dascalu_7622 a răspuns:

Vinde ceva din lucrurile tale, intereseaza-te daca are cineva nevoie de un asistent undeva, sau vecini:ai grija de catei, le faci cumparaturile, du-e pe la bunici, sau ajut-o pe mama la ceva si cere-i bani, ucces!

| Simi_6998 explică:

5 lei pe 1-3 zile si 10 lei ca sa fac curat dar nu prea ma ajuta atata ca vreau sa imi iau placa video de vreo 1. 22 mil