| axismundivvv a întrebat:

Buna TPU, daca esti minor poti face transfer la banca cu cash? Sau la OMV tot asa? Am card de identitate.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de valoare.
Conform Codului civil minorii de peste 14 ani pot face acte de dispozitie de valori mici. Legea nu prevede suma, se poate de cateva sute de lei.

| Simpatic a răspuns:

Nu ai card de identitate ci carte de identitate (cum zice romanu buletin, care acum este carte de identitate >CI)
Nu poti face transfer pentru ca esti minor, daca ai insa 16 ani sau 17 atunci poti sa faci in limita unor valori transferate reduse
Insa mare atentie cui vrei sa faci transfer de bani, cine stie ce escroc te-a contactat! Internetul este plin de escroci

| ReddY25 a răspuns:

Nu prea cred