| George7ym a întrebat:

Salut
Vreau sa va intreb si eu daca poti creea un card de credit la o banca daca esti minor?
Iar daca ai un card si nu ai fonduri pe el nu are ce comision sa se perceapa lunar, ci doar cand il alimentezi, nu?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Card de credit nu
in schimb dupa varsta de 14 ani iti poti crea un card de debit

Comisioanele se iau oricum, chiar daca nu ai fonduri. Vei avea un sold negativ si cand alimentezi cardul se vor lua banii pentru comisioane

| Lioana a răspuns (pentru suntserios):

Depinde de ce banca alegi. La Banca Transilvania de exemplu nu se iau comisioane pentru operatiuni simple ca scosul banilor de la bancomat, plati si administrare cont.

1 răspuns: