| blackangel95 a întrebat:

Dati-mi o metoda buna de copiat. Am teza maine la romana si profa ne-a dat de invatat subiectul la 4 romane fara sa ne spuna din ce ne da iar eu am invatat doar 1. Si vreau si eu niste metode eficiente de copiat tinand cont ca profa ne ia tot, adica husele de banca, ghiozdanele, gecile, cartile, hartiile din banca, telefoanele. Si fara sa faceti mistouri. P. S sunt clasa a 11-a... dau funda!

Răspuns Câştigător
| KDily a răspuns:

Http://www.viatadeliceu.ro/tehnici-de-copiat/sfaturi-pentru-copiat/ acesta este un site foarte bun cu mai multe moduri de a copia, eu am copiat la teza la romana astfel:profu ne-a zis cu o saptamana inainte de teza ca ne va da sa demonstram ca un text apartine genului liric/opera epica (una din doua) si am scris frumusel acasa pe o foaie A4 ambele variante si demonstratia cu genul liric si cea cu opera epica (bineinteles ca pe foi separate) si in momentul cand am dat teza am rezolvat subiectele si cand am ajuns la subiectul cu demonstratia am scris pe o foaie libera tot felul de aiureli ca sa nu vada ca stau degeaba si cand au plecat toti cu foile la prof eu am inlocuit foaia pe care scria aiureli cu cea pe care am facut-o acasa... poti face si tu asta;) baftaa:*:*>:D

12 răspunsuri:
| Iulia_7157 a răspuns:

Scrie cu un pix terminat(care nu mai scrie) pe o foaie curata si pe ea se va vedea scrisul insa nu va fi cu cerneala(profesoara va crede ca e doar o foaie curata insa...)

| Y3aaHH a răspuns:

Nu e frumos sa copiezi, avand in vedere ca o sa ai bacu la anul dar ma rog, hai ca te ajut cu ce pot. deci pe niste foi albe(exact ca alea pe care vei da teza) pregateste-ti toate romanele(demonstratii, sau ce-ti trebuie tie). Ti minte ordinea in care le asezi si bagi foile sub bluza, sau ceva de genu si la sfarsit, cand e aglomeratie ca sa dati tezele (sau intr-un moment in care nu e atenta) iei foaia de sub bluza(sau de unde vrei s-o ascunzi) si o atasezi la restul tezei ca o continuarewinking Dar vezi sa scrii in permanenta, adica sa nu stai minute intregi fara sa faci nimic pentru ca o sa dai de banuitwinking Daca nu stii ce sa scrii pana sa strecori foaia povesteste pe o foaie libera un film (numai ca sa vada ca scrii). Asa am mai facut eu la teze si a mers big grin

| 10Cty a răspuns (pentru Y3aaHH):

Este buna varianta asta, insa daca semneaza foaia de teza nu mai are ce sa faca...

| blackangel95 explică (pentru 10Cty):

10Cty are dreptate ca in fiecare an nea semnat teza.

| blackangel95 explică (pentru Y3aaHH):

Poi ne semneaza colile pe care scriem si anul trecut o colega a facut la fel crezand ca nu se va prinde...dar si a dat seama si nu ia luat in considerare si i-a dat 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca stai sa le scrii si le si citesti, le inveti laughing eu asa invat acasa...scriu si dupa citesc

| AxelBv a răspuns:

Uite cum faci: iei manualulu, iti faci fituici mici mici pe care scrii celelate 3 romane in detaliu, cand ai terminat de scris, le citesti de 3-4 ori sa te asiguri ca le-ai scris corect si nu ai incurcat nimic. Dupa ce ai terminat le iei, le faci suluri mici mici si le ascunzi in cosul de gunoi. Ca sigur iti ia mai mult sa faci niste fituici eficiente decat sa inveti subiectele.

| Bogdan_Bogdy_1980 a răspuns:

Frate am eu una dintr-e cele mai bune metode de copiat.Cand profesorul intra in clasa fii sigur ca ai 2 foi la tine.1 o tii pe banca iar cealalta o bagi in buzunar inainte sa intre.Pe ambele scrii numele, data si Test.Pe cea care ai pus-o pe banca scrii toate cerintele. Dupa accea te prefaci ca ai gresit si te duci sa o arunci la cos(de fapt nu-o arunci, tu o bagi foarte silentios in buzunar, pantaloni, unde poti tu mai bine).Te duci in banca si scoti cealalta foaie din buzunar P.S : In caz ca profesoara/profesorul da de banuit spui ca a fost o ciorna sau o foaie de rezerva.Te prefaci ca scrii iar apoi cer voie doamnei/domnului sa te duci repede la baie ca nu mai poti.In timp ce esti la baie scoate repede foaia care trebuia sa o arunci si pe care aveai scrise subiectele (A da, uitasem, ia si un pix). Scoti frumos telefonul si scrii pe google cat de repede poti cerintele dupa copiezi pe foaie.Incearca sa te prefaci ca vomiti sau ceva in caz ca a venit cu tine.Scrie cat mai repede, scrie cat poti ca sa nu-si dea seama.Bagi telefonul undeva ascuns si foaia la fel, te duci inapoi scoti,, ciorna" si (pac) ai rezolvarile facute.Pana se termina ora mai taie si tu, prefate ca scrii(fa ceva).Te asigur ca nu are cum sa-si dea seama☺☺☺

| Cucinschi_Andrei_2001 a răspuns:

1.Te uiți la subiecte
2.Te ceri la toaleta
3.Scoți telefonul
4.Cauți pe net răspunsurile
angel

| Kelin_Aldizul_1996 a răspuns:

Nu stiu gradele de comparatie

| Buteanu_Madalina_1997 a răspuns:

Dati-mi si mie un sfat cum copiez maine la teza de la mate ca profa este destul de atenta ce facem