| teemo2000 a întrebat:

De curand am auzit de un site care mineaza diferite monede virtuale( bitcoin, ethereum, bytecoin si altele, sunt 11 monede).
Siteul este acesta https://minergate.com/a/cba2aa35b87245fa318ffb62. Merge destul de bine, am prieteni care au facut sume mici, dar totusi, in 2, 3 zile au scos 2, 3, 4 euro. nu este mult dar este ceva. Pentru cei interesati siteul este acesta: https://minergate.com/a/cba2aa35b87245fa318ffb62. Bafta la minat.
Intrebarea mea este, cum face acest site bani si de ce merge asa bine, adica 2, 3 zile pentru 3 dolari este foarte bine zic eu?

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Nu e ok sa minezi! Si prieteni tai nu o sa faca nimic, daca nu ai 4 placi video mai bine nu mai minezi! Eu fac 150 lei pe zi, spune-mi de ce as minat sa fac 3 dolari in 2 zile? Pentru mine si 5 euro pe zi nu inseamna mai nimic!

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Salut, minatul presupune un calculator mult mai puternic decat unul obisnuit. Cu cat e mai bun, cu atat vei putea drena mai multe date intr-un timp mai scurt.Banii aceia de pe site au fost investiti de cineva anume, cu scopul de a crea o noua moneda cel mai probabil, ca si in cazul bitcoin.Referitor la suma ce o castigi tu, e aproape nula, un dolar la zi sau mai putin e nesemnificativ, ti-ar lua foarte mult timp ca sa ajungi pe profit dupa ce ti-ai construit calculatorul pentru minerit, dupa care scazi curentul si internetul, si. poate nu mai ajungi pe profit niciodata. Sper ca te-am ajutat, bafta.

| Ristea_Florin_1985 a răspuns:

Totul depinde de cati bani investesti.
Daca iti cumperi mineri de la Bitmain https://shop.bitmain.com/ ai sanse mari sa faci profituri foarte bune.
Mineri Bitmain product intre 10 si 30 de dolari pe zi.