| Geica_Nicoll_1988 a întrebat:

doresc sa cumpar o locuinta prin programul prima casa, este in valoare de 20000 euro, stie cineva cat m-ar costa avansul plus toate actele de la notar pentru suma aceasta? va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avansul este in general de 25%. Notarii au o grila dupa care taxeaza (http://notariat-tineretului.net/calculator-taxe-notariale), e bine sa intrebi la unul din ei si sa-l cauti mai ieftin pentru ca mai ai de platit si evaluatorul, etc. Nu stiu cit ar putea fi in total, dar nu este putin deloc.