| Copila2016 a întrebat:

Eu developez aplicatii doar ca mama nu vrea sa bage datele cardului ei ca sa imi iau licenta de google play de 98 de lei de developer, ma chinui de un an ( fac 15 ani ) si nici macar buletin nu am la varsta mea ca sa imi fac propriul card de debit din cauza ca mama nu vrea sa isi schimbe buletinul ca m-am mutat. tata n-are card asa ca ce sa fac? cum pot sa ii spun ca google play-ul este de incredere si oficial ca ea nu intelege ( e pe dinafara cu technologia moderna ).

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La partea cu buletinul, mama ta incalca legea. O sa ai probleme si tu, din cauza lipsei actului de identitate.
Ar trebui sa ii ceri unui adult de incredere (tatal tau, diriginta, o bunica/unchi), sa o convinga pe mama ta sa rezolve problemele actelor de identitate, apoi, ai putea sa iti faci tu un cont separat, la o banca fara comisioane, ca sa iti poti face cont de plati online.

| Copila2016 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am Adeverinta de buletin, dar cu aceasta nu pot face card.

| Sn4k3 a răspuns:

Fa-ti neaparat buletin, o sa-ti trebuiasca mai in tot ce faci si du-te cu mama ta sa-ti faci un card al tau. Sunt lucruri normale de care o sa ai nevoie, mai ales in IT.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Poți chiar tu să îți faci un card. Încearcă la Banca Transilvania sau BRD.

| aXy99 a răspuns (pentru fyndtnydt7u):

Daca nu are act de identitate cum sa isi faca?

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru aXy99):

Ar fi trebuit să îl aibă din moment ce anul ăsta face 15. De la 14 ani se face.

| aXy99 a răspuns (pentru fyndtnydt7u):

Voi chiar nu cititi cu atentie intrebarile, nu?

"si nici macar buletin nu am la varsta mea "

| aXy99 a răspuns (pentru fyndtnydt7u):

Pentru ce mi-ai dat nefolositor? Ca nu citesti tu atent intrebarea?

| fyndtnydt7u a răspuns (pentru aXy99):

Că ai mai zis o dată că n-am citit întrebarea bine. De ce să îmi spui de două ori și să faci și pe șmecheru?