| anonim_4396 a întrebat:

Ce card sa imi fac pentru achizitionarea unor aplicatii contracost de pe google play? Card de credit sau de debit? Care e mai avantajos si la ce banca se poate face pentru a fi comisionul lunar mai mic...

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Debit, preferabil. Si daca se poate, plateste intotdeauna cu PayPal. Ca banca, Transilvania sint printre aia mai putin hoti dintre toti. Nu fac reclama, ca eu am la Reiff. Si ING erau misto la un moment dat, dar mai recent au cam inceput sa dea cu mucii in fasole. De evitat sub orice forma - BRD, Banc P(r)ost.

| Anonimuserr a răspuns:

Vezi în link-ul acesta de mai jos metodele de plată și modul cum se pot achiziționa aplicații sau conținut digital.

American Express,
MasterCard,
Visa,
Discover (numai în S.U.A.),
JCB (numai Japonia și SUA),
Visa Electron (numai în afara S.U.A.),
Elo (numai în Brazilia).

Https://support.google.com/googleplay/answer/2651410?hl=ro

| laury24 a răspuns:

Iti trebuie card de debit