| mioaraingeras a întrebat:

eu st in clasa a 9 si vreau sa ma angajez si st din judetul bacau si am si ore, pot sa gasesc un restaurante cu program flexibil si cu un salariu bun? oare ma angajeaza cineva daca st minora si nu am experienta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja legal de la 16 ani sau chiar de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. Ca o sa izbutesti ori nu sa te angajezi, daca ai varsta necesara, asta nu pot sti, tu incearca si o sa afli. Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai 16 ani slabe sanse sa te angajezi, plus daca mai faci si liceu si l-ai slabe sanse

| AhileSemiZeu a răspuns:

La McDonald`s avea parttime. Nu stiu daca au limita de varsta.