| PsyhoChild a întrebat:

Buna TPU.
Fac 17 ani in iunie si vreau sa-mi caut un loc de munca pe timpul vacantei de vara.
Ca si "calificari" am cambridge B1 luat si DELF A2, stiu sa creez tabele complexe in excel, stiu sa folosesc si word-ul, nu ma streseaza munca grea, am scris de mana citet si pot scrie perioade lungi de timp incontinuu.
Nu m-ar supara sa lucrez un fast food dar stiu ca pot mai mult de atat.
Deci va rog sa-mi acordati seriozitate.
Idei?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Cu Cambridge luat ce mai cauți în tara?
Plus ca nu interesează pe nimeni ce știi tu sa faci în Word si Excel dacă nu ai diploma, ma care sa dovedească asta.
Când am spus ca știu sa lucrez în office angajatorii mi-au cerut diploma cu care sa demonstrez asta și nu se refereau la calificativele de la bac.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Sanse mici sa eviti restaurantele fast food. Incearca sa te angajezi la o casa de pariuri daca nu vrei la fast food big grin