| Heartless a întrebat:

Buna TPU

Imi caut job sezonier si doresc sa aplic la cateva joburi de pe net,este nevoie sa le trimit CV.
As vrea sa stiu cu ce program as putea face un CV sa le trimit?
Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Coco2730 a răspuns:

Spune-mi cum a decurs? Iar daca nu ai curaj sa intrebi, ai incercat sa iei un ziar? De multe ori sunt pline de anunturi valide.

18 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Salut,

Viziteaza freshjobs.info, e un site serios, poate ti-e de folos. Succes happy.

| NicollHellen a răspuns:

Daca sunteti interesat/a de un job part-time ca si reprezentant sau distribuitor vanzari astept Cv -ul dvs la urmatoarele adrese de e-mail: locurimunca80@yahoo.com si ladys. business@yahoo.ro! De asemeni sunt permise si Cv-urile persoanelor ce doresc joburi in alte domenii.(Cv-urile dvs vor fi tinute in baza noastra de date pentru a va putea contacta daca se gasesc oferte disponibile)

| CosticaShtrengarul a răspuns:

Salutare de la Calaiesti! Cum ma stiiii sunt Costica Shtrengarul aici aici! Vremea e buna aici la Calaiesti, ploua dar e senin! Ma rog, INAF UIH ale mele! Ai putea folosi PEINT sau orice alt program de pe calculator! Dar vezi ca la videochat nu cer CV-URI! Ai gresit locu de munca! Mi se mai intampla si mie! Odata am fost coafor dar trebuia sa merg la ferma! In fine, in fine. Funda? big grin

| Coco2730 a răspuns:

Draga Heartless. Eu am lucrat sezonier si pot sa iti garantez ca cel mai bine ar fi sa intrebi chiar tu la acele firme, avand in vedere ca rata de raspuns pe internet e mult mai mica decat fata in fata, ceea ce inseamna ca va trebui sa trimiti la cel putin 30 de angajatori CV-ul online ca sa gasesti ceva acceptabil. Cel mai bine ar fi ca CV-ul sa fie redactat in Word folosind un model bun, prin care sa iti accentuezi calitatile. Apoi, pentru un plus de profesionalism, il poti transfera in Adobe. La interviu adu un CV imprimat intr-un dosar de hartie.

| Heartless explică (pentru Coco2730):

Multumesc,e prima oara cand fac acest lucru.
Am 16 ani.
Nu au afisat niciun numar de telefon, ai optiunea de a trimite doar CV si astfel vei fi contactat de persoana respectiva daca esti ales.

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Esti foarte curajoasa si sunt sigura ca o sa te angajezi daca vei fi perseverenta. Avand in vedere varsta ta, cred ca cel mai bine ar fi sa trimiti foarte multe CV-uri. Am observat ca o tactica eficienta e sa transmiti acelasi CV la acelasi e-mail de doua ori, adaugand in cel de-al doilea o poza sau o scrisoare de intentie. Insa eu cred ca CV-ul tau e foarte gol, ca al oricarei persoane de 16 ani, asa ca toate tehnicile ti-ar servi mai mult daca angajatorii te-ar vedea fata in fata (cu tot sarmul, harnicia, activitatea si implicarea). Ce domeniu te intereseaza? Ca sa personalizam totul.

| Heartless explică (pentru Coco2730):

Multumesc,tot caut de luni de zile.Am tot pus anunturi dar nu m-au sunat decat disperati si frustrati sexual.
Mi-ar placea sa lucrez ca vanzatoare la un magazin de imbracaminte sau incaltaminte ( m-as descurca destul de bine, mi-au spus pireteni si adesea am fost confundata ca lucrand la magazine ) sau ca ospatar, camerista.
Sunt o persoana energica si comunicativa.

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Iti recomand sa faci asa: mergi la magazinele la care ti-ar placea sa lucrezi si intreaba. Mergi la un hotel si intreaba la receptie. Mergi la restaurante si intreaba un ospatar. Crede-ma ca e foarte simplu si te va ajuta sa fi mai deschisa si mai comunicativa. Eu am cautat un post acum o luna de zile si m-am angajat la cea mai buna firma, doar lasandu-mi cate un CV. Ba chiar mi-au multumit cand am venit. Eu deja lucram in alta parte, asa ca imi stabilisem sa merg in fiecare zi si sa las cel putin 3 CV-uri. Stabileste si tu in cate locuri vei intreba maine. Mult succes!

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Apropo, esti asa de simpatica incat sunt convinsa ca te vei angaja imediat, din primele 10 incercari. Dar daca iti place doar pe jumatate ce lucrezi, sa mai cauti, da?

| Heartless explică (pentru Coco2730):

Dabatting eyelashes
Am fost chiar ieri la shopping cu o prietena si am tot intrebat, la ultima mi-a zis ca s-au facut angajari cu 4 zile inainte.

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Pai, normal, se intampla. In cate locuri ai intrebat ieri (sambata)? Si cum erai imbracata? Si cum te-ai exprimat?

| Heartless explică (pentru Coco2730):

Eram la un tricou, blugi scurti si o geanta pe o parte.
Am mers si am spus: Buna ziua, se fac angajari la dvs?
Tinuta cu care am fost eu o au si angajatele.

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Of, nu te poti imbraca casual la un interviu. Din cate inteleg, tu ai mers asa: http://www.shiningtrends.com/......0x959.jpg, cand trebuia sa te imbraci asa: http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2010/May/15/2066/office1.jpg. Prima impresie e esentiala, urmand sa iti construiesti apoi stilul propriu. Imbracamintea e foarte importanta. Magazinele tin la stil si atitudine, in timp ce pentru restaurante si hoteluri e centrala imaginea generala si curatenia (un outfit alb-imaculat chiar te avantajeaza).

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Intrebarea pusa de tine e foarte buna. Insa ar trebui sa tii cont sa intrebi inainte de un manager. Majoritatea angajatilor nici nu se mai deranjeaza sa anunte mai departe si de multe ori nu stiu sa raspunda intrebarilor tale. Astfel, ii vei da intrebarii tale mai multa prestanta si prezentei tale mai mult profesionalism. Mult succes!

| Heartless explică (pentru Coco2730):

Nu am fost nu stiu cum imbracata deoarece eu eram cu o prietena la shopping, si intrebam intamplator.
Am facut Cv-ul bla bla, am pus multe anunturi dar nimic din pacate.
Nu voi avea sansa de a ma angaja nicaieri de data asta. Poate la anul sad

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Parerea mea e ca ar trebui sa verifici in continuare, pana cand vei fi sigura ca esti o experta in obtinerea slujbelor. Abia atunci cand angajatorii se vor bate pe tine, vei avea certitudinea ca la anul povestea din acest an nu se va repeta.

| Coco2730 a răspuns (pentru Heartless):

Spune-mi cum a decurs? Iar daca nu ai curaj sa intrebi, ai incercat sa iei un ziar? De multe ori sunt pline de anunturi valide.

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună, îți recomand un site pe care poți găsi modele de cv și job-uri din toate judetele, este vorba de http://www.muncitorul.com

| Giadandra a răspuns:

Buna, vrei sa castigi bani? atunci inscriete la o firma de bijuterii? id meu bani0_00 (te astept) beneficiezi de reduceri+ cadouri