| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Imi puteti spune concret cum se investeste la bursa? De exemplu eu am aplicatia Bursa in telefon pe iPhone, am si aplicatia de la ING unde am card, pot sa investesc direct cu aplicatia sau lucrurile se fac altfel, am incercat sa imi dau seama din videoclipurile de pe Youtube dar nu prea am inteles.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La bursa ori investesti direct (si urmaresti cursul bursei la secunda), ORI angajezi un broker sa investeasca si sa urmareasca in numele tau.
Daca cursul nu este urmarit in permanenta, atunci risti sa ai pierderi, chiar foarte mari!

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai intrebari de genul asta, atunci bursa nu este pentru tine, cel putin nu acum. Nu are rost sa te arunci intr-o chestie pe care nu o intelegi deloc pentru ca doar o sa pierzi bani.

Ai o multime de informatii pe internet, constinua sa citesti si poti sa te apuci cand te simti ca intelegi ce urmeaza sa faci.

| Rienmedire explică (pentru RoCkKiD):

Da mi te rog o sugestie de unde sa incep ca sa inteleg

| Xox0 a răspuns:

Mai intai pe care bursa vrei sa investesti? Daca pe cea din Romania, intra aici https://m.bvb.ro/ForInvestors/IWantToTrade/BecomeAnInvestor

| Rienmedire explică (pentru Xox0):

Iti multumesc frumos, dar oare daca printre toate acele banci nu era si ING, inseamna ca nu pot investii prin ea?

| Xox0 a răspuns (pentru Rienmedire):

Suna la ei si intreaba-i.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Investițiile la bursă nu sunt pentru oricine, se câștigă bani în mod sigur doar atunci când știi ceva ce nu știu restul (iar la genul acesta de informații au acces doar rechinii).
În rest nu se deosebesc cu nimic de pariurile sportive.