| the4k0smyn a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce facultati as putea urma cu filologia, dupa care la randu ei sa fie si o meserie banoasa si cautata. Exista asa ceva?

FUNDA LA CEL CARE IMI DA O IDEE

Răspuns Câştigător
| nosferatu15 a răspuns:

Eu sunt la filologie si pot spune ca am de optat o gramada de optiuni; ex:
-Drept
-Jurnalism
-Psihologie
-Pedagogie (iti zic ca nu e prea banoasahee hee)
-Litere;
-Limbi straine;
-poti lucra si in televiziune ca moderator tv.
etc.

Acestea sunt cateva dintre facultatile la care ai putea da (filologia te pregateste pentru toate acestea). Oricum liceul nu prea conteaza, tu poti alege orice facultate vrei. Bafta multa:*

1 răspuns:
| CezaraMD a răspuns:

Si eu sunt la filologie(bilingv). Nu avem prea multe optiuni. Limbi straine, snspa, drept, psihologie. mai e peisagistica. si cele pe arta, daca iti place de asa ceva.(fotografie, design, arte plastice, etc).