| anonim_4396 a întrebat:

In primul rand scuzati categoria!
Dexi, la metin2 violin nu stiu daca il stiti imi da eroare Runtime Error
Am windows 7 ultimate si am antivirusul Avast(unii mi-au spus sa dezinstalez antivirusul sau ca are legatura cu el de aia l-am scris)
Celui care imi zice cum sa nu-mi mai apara eroarea ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Folosește toate utilitarele de la Advanced system care de la toolbox/trusă de unelte (adică, mai precis, folosește cel mai bine Disk cleaner/Curățătorul Hardiscului), Reparatorul Windows/Windows Repair și Reparatorul Scurtăturilor/Shortcut fix.
Dă click pe Start, scrie cmd, dăi click dreapta pe el -> Run as admin.
Scrie în fereastră SFC/SCANNOW și dăi enter.
Click pe Start, scrie msconfig.exe. De la Services bifezi Hide all Microsoft services apoi dai click pe DIsable.De la Startup lași bifat doar Windows Operating System și avast.
Dai apply, ok. Apoi bifezi Don't show this message again și dai restart la PC.
Poți reveni oricând cum a fost înainte bifând Normal Startup, în caz că nu merge ceva.
Reinstalează udapte-urile pentru Windows. Dă click pe Start, scrie windows updates și click pe check for updates. bifezi toate update-urile mai puțin KB971033 dacă nu ai windows-ul original.
Deschizi iar cmd de la start, îl rulezi ca admin precum ai făcut cu comanda sfc/scannow și scrii astea trei comenzi și dai enter după fiecare
net stop wuauserv
del c:\windows\SoftwareDistribution /q /s
net start wuauserv

Reinstalează udapte-urile pentru Windows. Dă click pe Start, scrie windows updates și click pe check for updates. bifezi toate update-urile mai puțin KB971033 dacă nu ai windows-ul original.
Probezi iar jocul.
Faci din nou o scanare cu Advanced SystemCare.
Redescarci jocul, dar în altă partiție (dacă l-ai luat în C îl bagi în D).

Dacă tot așa stă treaba fă o scanare și cu
Advanced system optimizer
http://goo.gl/pL2Lx
DAR dacă faci scanare vezi să dezinstalezi prima dată Advanced SystemCare fiindcă sunt două softuri diferite. Așa cum în PC să NU ai 2 antivirusuri deodată așa să NU ai nici două programe de reparare/optimizare instalate.

10 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată dezinstalează din Control Panel -> Add or remove programs orice urmă de Microsoft Visual C++.
Apoi, ia ăsta http://www.sendspace.com/file/d4hrmc
Dacă tot aşa este problema atunci ia ăsta http://goo.gl/EDQen şi dăi scanare şi reparare (bifezi tot în afară de Repară vulnerabilităţile/Vulnerability Fix).

| Cezar30 a răspuns (pentru DDCC):

Acum incerc vreau sa te intreb daca si tie iti dadea si ai reusit sa faci cu metodele astea?

| DDCC a răspuns (pentru Cezar30):

Eroarea runtime error vine de la regiștrii, așa știu.
Advanced System Care, la care am dat link (al doilea) scanează de multe erori, eu zic să încerci.

| Cezar30 a răspuns (pentru DDCC):

La ala primul care mi l-ai dat imi cere parola la winrar o stii?

| DDCC a răspuns (pentru Cezar30):

4Nsane

| Cezar30 a răspuns (pentru DDCC):

Vezi ca am facut ambele si am scanat de mai multe ori dar tot imi da eroarea (doar ca imi da mai deshee hee.Mai stii vreo solutie?

| Tulpan_Lau_1995 a răspuns (pentru DDCC):

Cum descarc ca imi da eroare zice ca site-ul nu este disponibil si nu pot sa il descarc

| DDCC a răspuns (pentru Cezar30):

Folosește toate utilitarele de la Advanced system care de la toolbox/trusă de unelte (adică, mai precis, folosește cel mai bine Disk cleaner/Curățătorul Hardiscului), Reparatorul Windows/Windows Repair și Reparatorul Scurtăturilor/Shortcut fix.
Dă click pe Start, scrie cmd, dăi click dreapta pe el -> Run as admin.
Scrie în fereastră SFC/SCANNOW și dăi enter.
Click pe Start, scrie msconfig.exe. De la Services bifezi Hide all Microsoft services apoi dai click pe DIsable.De la Startup lași bifat doar Windows Operating System și avast.
Dai apply, ok. Apoi bifezi Don't show this message again și dai restart la PC.
Poți reveni oricând cum a fost înainte bifând Normal Startup, în caz că nu merge ceva.
Reinstalează udapte-urile pentru Windows. Dă click pe Start, scrie windows updates și click pe check for updates. bifezi toate update-urile mai puțin KB971033 dacă nu ai windows-ul original.
Deschizi iar cmd de la start, îl rulezi ca admin precum ai făcut cu comanda sfc/scannow și scrii astea trei comenzi și dai enter după fiecare
net stop wuauserv
del c:\windows\SoftwareDistribution /q /s
net start wuauserv

Reinstalează udapte-urile pentru Windows. Dă click pe Start, scrie windows updates și click pe check for updates. bifezi toate update-urile mai puțin KB971033 dacă nu ai windows-ul original.
Probezi iar jocul.
Faci din nou o scanare cu Advanced SystemCare.
Redescarci jocul, dar în altă partiție (dacă l-ai luat în C îl bagi în D).

Dacă tot așa stă treaba fă o scanare și cu
Advanced system optimizer
http://goo.gl/pL2Lx
DAR dacă faci scanare vezi să dezinstalezi prima dată Advanced SystemCare fiindcă sunt două softuri diferite. Așa cum în PC să NU ai 2 antivirusuri deodată așa să NU ai nici două programe de reparare/optimizare instalate.

| Tulpan_Lau_1995 a răspuns:

Mie tot imi da...cand il desarc imi zice ca site-ul nu este disponibil..ma poate ajuta cineva? big grin

| Tulpan_Lau_1995 a răspuns:

Nu merge sa il descarc imi zice ca e indisponibil site-ul ce fac cum il descarc?

| DDCC a răspuns (pentru Tulpan_Lau_1995):

Ia ăsta doar http://goo.gl/xWZcuY
Bifezi tot în afară de Repară vulnerabilitățile.
Dacă te referi la IObit advanced systemcare sau advanced systemoptimizer despre care am precizat.
:D