| CVE12 a întrebat:

intrbarea mea este:vreau sa cumpar ceva la un joc online, si pot doar cu paypal sa cumpar acele lucruri. daca folosesc un card pentru a plati. f platesc, oare proprietarul cardului isi va da seama ca i-am cumparat chestii cu cardul?( adica apare ca o chitanta sau cv?) sau doar se retrag bani din cont si gata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca va vedea.Ii vor apare si ca bani luati din cont, daca stie citi are dar ii vor apare si pe extrasul de cont, cind il primeste de la banca.Numai bine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice miscare din contul bancar apare pe extrasul de cont in caz ca proprietarul cere asa ceva daca banuieste ca a facut tranzactii de care nu stie si doreste sa se verifice.

| Olyxyz a răspuns:

De obicei cand platesti ceva online, proprietarul cardului primeste telefon de la banca pentru a verifica tranzactia, eu am 3 carduri si asa am la toate. Orice cumpar pe net, primesc telefon de la banca sa le confirm suma si unde merg banii. Deci daca incerci sa cumperi este foarte posibil ca ai tai sa primeasca telefon de la banca pentru confirmare si te prind imediatwinking

| CVE12 explică:

La naibasad deci nu as putea folosi cardul parintiloor..sa compar si ei sa nu vada...
schit

| ku990 a răspuns:

Deci sa fie intelese lucrurile, Daca vei cumpara cu cardul proprietarul acestuia va afla ca la folosit cineva ca vor fi bani mai putini (si ii va arata si pe extrasu de cont(hartia aia pe care scrie tot ce s-a facut cu cardul)