| Lovewillfindaway a întrebat:

La inceputul verii fac 16 ani si doresc sa-mi iau o slujba sezoniera.Mentionez ca sunt din Oradea si din cate stiu eu la 16 ani te poti angaja legal.Nu am nevoie de raspunsuri gen "Esti prea mica petru o slujba","Traieste-ti viata"..nu am o situatie financiara foarte buna si as avea nevoie de un loc de munca, astept sugestii! Cel mai de folos raspund primeste funda.Va multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Rexii a răspuns:

Salut! Si eu sunt din Oradea, uite pentru un inceput tinand cont ca vei avea 16 ani ai putea sa te angajezi ca si vanzatoare de inghetata la Betty Ice sau probabil la Fanice Gelaterie & Cofetarie. Zic si eu... astea ar putea sa-ti placa. nu iti recomand la varsta care o ai sa te angajezi prin baruri, nu toti oamenii iti vor binele, meseria aia las-o femeilor mai mari. Asa intr-o gelaterie sau magazin de inghetata, zii cum vrei tu esti in compania unor oameni mai cizelati si cu bun simt. O alta alternativa ar fi la McDonald's.

1 răspuns:
| onasis1961 a răspuns:

Te poti angaja cu acordul scris al ambilor parinti.